Aktualności

18-12-2023

Przystanek Karkonosze – pozwolenie na budowę największego w Karkonoszach parku handlowego!

 

Przystanek Karkonosze - największy regionalny park handlowy na terenie najwyższej partii Sudetów – uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę.

Przystanek Karkonosze położony będzie przy drodze wojewódzkiej nr 366 na przecięciu tras prowadzących do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Kowar i Jeleniej Góry.

Dogodna lokalizacja jak również przystanki autobusowe i przystanek kolejowy zrewitalizowanej linii Jelenia Góra – Karpacz, ułatwią dostęp do obiektu nie tylko dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców okolicznych miasteczek i wsi, ale również dla kilku milionów turystów, którzy corocznie odwiedzają Karkonosze. Już teraz zdarzają się okresy, gdzie odwiedzalność turystów jest wyższa niż w stolicy Tatr, a rozbudowująca się w dużym tempie baza hotelowa oraz duże inwestycje np. w nowoczesne wyciągi narciarskie powodują stały wzrost atrakcyjności tego rejonu oraz coraz wyższą frekwencje zagranicznych turystów – m.in. Niemców, Czechów, Słowaków, którzy stanowią często nawet ponad połowę obłożenia miejsc noclegowych w hotelach regionu.

Park handlowy na ponad 17.000 mkw. powierzchni najmu zaoferuje ok. 40 sklepów, market jednej z największych sieci spożywczej, punktów usługowych i gastronomicznych, restaurację drive znanej marki oraz specjalnie zaprojektowaną powierzchnię dla cyklicznych wydarzeń artystyczno-kulturalno-rozrywkowych jak również popularnych w tamtym regionie kiermaszy tematycznych. Klientom służyć będzie duży parking z komfortowymi - znacznie szerszymi niż standardowe – miejscami postojowymi.

Otwarcie projektu odbędzie się wiosną 2025 r.

Inwestorem jest pochodzący z Jeleniej Góry doświadczony inwestor i bankier inwestycyjny – Artur Kozieja, który w latach 1995 – 2017 pracował na stanowisku dyrektora inwestycyjnego m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim “City”.

Jest on twórcą Grupy Europlan - działającej od 17 lat na rynku budownictwa mieszkaniowego (zrealizowane 2.500 mieszkań w Warszawie i Krakowie oraz realizowanych obecnie ok 400 mieszkań i domów w Jeleniej Górze), biurowego (20.000 m2 w Warszawie) i hotelowego (Metropolo by Golden Tulip w Warszawie, Lake Hill Resort&Spa w karkonoskiej Sosnówce, Raddisson Blu w Ostródzie, Sanssouci w Karpaczu, Campanile w Warszawie oraz Movenpick w Zakopanem).

Architektem projektu jest jeleniogórskie biuro projektowe Artside Architekci. Za koncepcję komercyjną i wynajem odpowiada firma Mallson Polska.


Adres

ul. Złota 44/456, 00-120 Warszawa

Telefon

+48 22 620 46 00