Aktualności

04-05-2020

Pomimo pandemii COVID-19 budowa GALERII WIŚLANKA na półmetku!

 

Trwa budowa pierwszej galerii handlowo-rozrywkowej w Żorach – Galerii Wiślanka. Prace budowlane realizowane są zgodnie z harmonogramem inwestycji. Zakończone zostały czynności związane ze stanem surowym obiektu. Obecnie wewnątrz budynku trwają roboty instalacyjne i wykończeniowe. Niebawem planowane są przekazania pierwszych lokali najemcom. Otwarcie Galerii zaplanowane jest na początek IV kwartału 2020 roku.

W tym miesiącu rozpoczęto roboty drogowe, w tym realizację ponad 600 miejsc parkingowych dla przyszłych klientów Wiślanki.

- Już na etapie projektu architektonicznego zwracaliśmy szczególną uwagę na odpowiednią jakość i liczbę miejsc parkingowych. Z uwagi na lokalizację obiektu wokół głównych arterii komunikacyjnych miasta, liczymy na wysoką odwiedzalność klientów zmotoryzowanych i w trosce o ich bezpieczeństwo oraz wygodę szczególną uwagę przywiązujemy to rozwiązań komunikacyjnych w obrębie obiektu. W obecnej sytuacji epidemiologicznej wprowadzamy dodatkowe elementy uwzgledniające nowe zasady bezpieczeństwa i higieny w obiekcie. Bezpieczeństwo i komfort zakupów naszych przyszłych klientów jest dla inwestora priorytetem - mówi Teresa Jonas - prezes zarządu spółki Galeria Wiślanka.

Trwająca epidemia Sars-CoV-2, nie pokrzyżowała planów Głównego Wykonawcy - firmy Strabag, dotyczących terminowego realizowania poszczególnych etapów inwestycji. Dzięki wprowadzeniu stosownych i bezpiecznych procedur, prace na budowie ani na moment nie zostały przerwane, a liczba pracowników budowlanych (obecnie na budowie pracuje ponad 200 osób) będzie się zwiększać wraz z przejmowaniem lokali i procesem ich dostosowywania do potrzeb Najemców.

W Galerii Wiślanka znajdzie zatrudnienie ponad 500 osób w około 80 lokalach handlowo-usługowo-rozrywkowych zróżnicowanych branż.

- Dla Strabag najwyższą wartością jest zdrowie naszych pracowników i podwykonawców. Nasza reakcja na Sars-CoV-2 była natychmiastowa. Wprowadziliśmy restrykcyjne zasady i procedury, które pozwalają nam na bezpieczne kontynuowanie robót - mówi Dariusz Nazarko, Kierownik Projektu z ramienia firmy Strabag.

- Trwa komercjalizacja obiektu. Do czasu sprzed pandemii mieliśmy już bardzo wysoki poziom podpisanych umów. Obecnie pomimo trudnej sytuacji rynkowej, nie odczuwamy spowolnienia prac nad zamykaniem pozostałych umów najmu - mówi Ewa Ściubidło, wiceprezes Mallson Polska.

Galeria Wiślanka oferuje 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej (GLA), na której swoje sklepy otworzą  m.in. wszystkie marki z grupy LPP: Reserved, Mohito, House i Cropp, jak również między innymi: Diverse, Esotiq,  Orsay, 4F, Quiosque, Greenpoint, Triumph, CCC, Rossmann, Empik, Smyk, RTV Euro AGD, home&you, czy Pepco. Swój najnowszy koncept handlowy otworzy Lidl, a na piętrze Galerii znajdzie się pierwsze, wielosalowe kino w Żorach: Helios oraz nowoczesny koncept Kids Play. W obiekcie poza możliwością dokonania zakupów klienci będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej. Wiślanka zostanie podzielona na dwie strefy: na parterze znajdą się restauracje i sklepy Galerii, a na piętrze umiejscowiona zostanie strefa wypoczynkowo-rekreacyjna z kinem i atrakcyjnym placem zabaw dla dzieci.

Galeria Wiślanka położona jest w bardzo dobrej lokalizacji: tuż obok skrzyżowania drogi krajowej DK81 (zwanej potocznie „Wiślanką”) i drogi wojewódzkiej DW 935, która tworzy obwodnicę Żor i prowadzi do autostrady A1. Obok Galerii powstanie wygodny parking na ponad 600 samochodów. W bezpośrednim sąsiedztwie nowego obiektu mieści się przystanek komunikacji miejskiej. W zasięgu Galerii Wiślanka mieszka ponad 750 tysięcy osób (źródło: GFK).

Inwestorem galerii jest Wiślanka S.A., generalnym Wykonawcą pierwszej w Żorach galerii handlowej jest firma Strabag, za komercjalizację odpowiada spółka Mallson Polska.


Adres

ul. Złota 44/456, 00-120 Warszawa

Telefon

+48 22 620 46 00