Aktualności

29-07-2019

Artur Kawa – twórca grupy Emperia i sieci Stokrotka nowym inwestorem Color Park w Nowym Targu! Otwarcie już w IV kwartale 2020 r.

 

Sukcesem zakończył się proces pozyskania inwestora Galerii Color Park w Nowym Targu - największego na Podhalu, regionalnego centrum handlowo-rozrywkowego.

Finansowanie projektu zapewnił Harvent - grupa inwestycyjna założona przez Artura Kawę i Dariusza Kalinowskiego inwestująca środki własne założycieli i ich rodzin. Harvent specjalizuje się w obszarze inwestycji nieruchomościowych o charakterze komercyjnym i mieszkaniowym.

Artur Kawa to doświadczony przedsiębiorca, menadżer i inwestor. Wraz ze wspólnikami założył jedną z największych grup handlowych w Polsce, której był prezesem przez ponad 20 lat. W okresie tym z małej lokalnej hurtowni artykułów spożywczych stworzył nowoczesną grupę handlową o obrotach przekraczających 6 mld zł i wartości rynkowej prawie 2,5 mld zł. Emperia Holding była spółką publiczną notowaną na GPW w Warszawie i to co ją charakteryzowało to połączenie wysokich standardów etycznych oraz pełnej transparentności prowadzonych działań z dbałością o interes akcjonariuszy oraz partnerów biznesowych i pracowników. Za swoje etyczne podejście do biznesu była wielokrotnie nagradzana przez inwestorów oraz kontrahentów.

Dariusz Kalinowski był z Emperią Holding związany przez 17 lat. Dołączył do grupy kapitałowej jako dyrektor finansowy, a po przejściu Artura Kawy do Rady nadzorczej został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu, które pełnił od 2012 do 2018 roku. Wcześniej Dariusz Kalinowski pracował w międzynarodowym koncernie produkcyjnym i sektorze bankowym, w którym specjalizował się w project finance.

Harvent Capital w swojej strategii inwestycyjnej, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w obszarze galerii handlowych, koncentruje się jedynie na projektach najwyższej jakości, które zarówno dziś jak i w przyszłości będą atrakcyjnymi obiektami handlowymi. Oznacza to, że kluczową kwestią w doborze inwestycji jest silna pozycja strategiczna danego obiektu oraz możliwość spełnienia oczekiwań coraz bardziej wymagających klientów.

Do pełnienia funkcji Nadzoru Inwestorskiego w centrum handlowo-rozrywkowym Color Park wybrana została firma Mayland Real Estate, deweloper nieruchomości komercyjnych, posiadający bogate doświadczenie w projektowaniu i realizacji centrów handlowych (m.in. krakowskiej Serenady, gdyńskiej Riviery czy opolskiej Karolinki).

Ponad 30% prac budowlanych zostało już wykonanych w I etapie budowy. Aktualnie dobiega końca przetarg, w którym wyłoniony zostanie generalny wykonawca, który w najbliższych tygodniach rozpocznie realizację pozostałej części inwestycji.

Obiekt powstaje bezpośrednio przy nowo wybudowanym rondzie na „Zakopiance”. Doskonała lokalizacja zagwarantuje bardzo dużą frekwencję klientów zarówno z Nowego Targu, Słowacji jak i z oddalonego o zaledwie 14 km Zakopanego, ugruntowując pozycje Nowego Targu jako stolicy handlowej Podhala.

Za koncepcję komercyjną obiektu i jego wynajem odpowiada firma Mallson Polska. Powierzchnia najmu obiektu to około 28 tys. mkw., w tym multipleks kinowy, supermarket spożywczy oraz galeria handlowa licząca około 80 sklepów polskich i zagranicznych marek.

Komercjalizacja obiektu już na tym etapie realizacji osiągnęła poziom blisko 90% powierzchni najmu. Wśród głównych najemców obiektu znajdą się najważniejsze marki modowe – Reserved, H&M, Deichmann, Sinsay, Mohito, Cropp, House, Diverse i wiele innych. Ponadto, swoje duże salony w najnowszych konceptach otworzą m.in. takie sieci jak: Martes Sport, Media Expert, Pepco, Rossmann, Smyk czy Empik. Obiekt posiadać będzie jedyny w regionie multipleks kinowy – Multikino. Wielką atrakcją będzie także wyjątkowy, interaktywny plac zabaw dla dzieci i młodzieży o powierzchni ponad 1 tys. mkw. Do dużego potencjału regionu dostosowana została również bogata oferta gastronomiczna – w Color Parku znajdzie się 10 punktów kawiarnianych i restauracyjnych. Dodatkowo ofertę Color Park Nowy Targ uzupełni kilkanaście punktów usługowych oraz salony i stoiska przewidziane dla lokalnych kupców.

Otwarcie tego wyczekiwanego zarówno przez klientów, jak i najemców, największego na Podhalu centrum handlowo-rozrywkowego zaplanowane zostało na IV kwartał 2020 roku.


Adres

ul. Złota 44/456, 00-120 Warszawa

Telefon

+48 22 620 46 00