Aktualności

23-01-2019

Galeria Wiślanka wybiera generalnego wykonawcę

 

Przyspiesza realizacja pierwszego centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Wiślanka w Żorach. Obiekt pod koniec 2018 roku uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę, a do 11 lutego br. przyjmowane są oferty na generalnego wykonawcę. Za przeprowadzenie procesu przetargowego odpowiedzialna jest firma Dekra, wybrana również jako inwestor zastępczy.

Galeria Wiślanka w październiku 2018 roku uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę, co znacząco wpłynęło na proces jej komercjalizacji. Za wynajem powierzchni odpowiedzialna jest spółka Mallson Polska, dzięki której do grona najemców galerii dołączają kolejne sieciowe firmy.

W Galerii Wiślanka, na blisko 20 tys. mkw. powierzchni najmu, znajdzie się 80 sklepów i punktów usługowych, w tym w jedyne w mieście nowoczesne, wielosalowe kino Helios oraz najnowszy koncept sieci Lidl. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów zostanie oddany podziemny i naziemny parking na ponad 600 miejsc postojowych. Otwarcie Galerii Wiślanka zaplanowane jest na I półrocze 2020 rok.

– Galeria Wiślanka stworzona zostanie z myślą o najmłodszych. Oprócz strefy rozrywkowej z kinem, planowany jest również profesjonalny plac zabaw dla dzieci oraz strefa fitness. Rodziny będą mogły skorzystać z oferty modowej, wygodnego parkingu, stref wypoczynku, a także oferty gastronomicznej – mówi Ewa Ściubidło, Wiceprezes Mallson Polska.

Dzięki doskonałej lokalizacji galerii przy skrzyżowaniu najważniejszych dróg szybkiego ruchu w regionie (drogi krajowej nr 81 z drogą wojewódzką 935, stanowiącej część obwodnicy Żor, dochodzącej do autostrady A1), centrum, jako jedyne w mieście, zapewni catchment potencjalnych klientów około 750 tys. w zasięgu 30 min. dojazdu. Dodatkową zaletą projektu jest położenie w strefie znanej mieszkańcom jako miejsce zakupowe. W bliskim sąsiedztwie obiektu znajduje się hipermarket Auchan, Leroy Merlin, Decathlon oraz restauracje McDonald’s i KFC, tworząc wraz z Wiślanką największy kompleks zakupowy w regionie.Inwestorem jest spółka Wiślanka S.A. Za komercjalizację odpowiedzialna jest firma Mallson Polska.


Adres

ul. Złota 44/456, 00-120 Warszawa

Telefon

+48 22 620 46 00