Aktualności

20-06-2022

Bełchatów - największe znane sieci przechodzą do Bawełnianki!

 

Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay, CCC, Half Price, eobuwie.pl oraz Modivo zostali kolejnymi najemcami w bełchatowskiej Galerii Bawełnianka, której otwarcie planowane jest na marzec 2023 roku. Łączna powierzchnia nowych sklepów wynosi blisko 7.000 mkw.

Powstająca Galeria Handlowa Bawełnianka zlokalizowana jest w historycznym sercu miasta, na terenie dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego. W obiekcie o powierzchni blisko 22.000 mkw. znajdować się będzie ponad 70 sklepów i punktów usługowych, strefa rozrywki z kinem i klubem fitness. Do dyspozycji klientów zostanie oddana również unikalna strefa gastronomiczna w industrialnym stylu, w ramach której wykorzystano zabytkowy komin.

Obiekt jest wyjątkowy pod względem lokalizacji i architektury, a dzięki odpowiedniemu doborowi najemców wraz z podpisanymi właśnie umowomami najmu z najlepszymi w Polsce sieciami odzieżowo-obuwniczymi, będzie mieć też unikalną ofertę zakupową zestaw najemców – która zapewni Bawełniance klientów z całego regionu. Wkrótce będziemy informować o kolejnych znanych sklepach, które wzbogacą nasz tenant miks – przekazał Grzegorz Guzik – dyrektor generalny GBB Invest.

Inwestorem Bawełnianki jest firma GBB Invest sp. z o.o., której większościowym udziałowcem jest spółka TG Capital Sp. z o.o., należąca do holdingu finansowego działającego głównie w branży deweloperskiej oraz inwestycyjnej. Wynajem prowadzi międzynarodowa firma Cushman & Wakefield.

Od lutego 2022 r. za nadzór inwestorski nad komercjalizacją obiektu odpowiada Mallson Polska.

Bawełnianka będzie w najbliższych latach jednym z nielicznych nowych centrów handlowych w Polsce. Otwarcie obiektu nastąpi 1 marca 2023 r.


Adres

ul. Złota 44/456, 00-120 Warszawa

Telefon

+48 22 620 46 00