Aktualności

29-09-2021

City Mall Kępno - jedyny powstający w Kępnie park handlowy, już z prawomocnym pozwoleniem na budowę!

 

Jedyny planowany w Kępnie duży park handlowy – City Mall Kępno - otrzymał właśnie prawomocne pozwolenie na budowę. Wykonanie prac budowlanych powierzono giełdowej firmie Pekabex z Poznania. Budowa obiektu rozpocznie się w pierwszej połowie października br.

Obiekt zlokalizowany jest przy głównym skrzyżowaniu wjazdowym do centrum miasta na drodze wojewódzkiej DW nr 482 oraz przy węźle Kępno na obwodnicy miasta w ciągu drogi ekspresowej S11. City Mall Kępno będzie największym w regionie, nowoczesnym, wielofunkcyjnym projektem o charakterze handlowo-usługowym. W strefie oddziaływania obiektu znajdzie się około 150 tys. osób - w tym mieszkańcy Kępna, Sycowa, Baranowa, Ostrzeszowa czy Wieruszowa, ale też tysiące przyjezdnych pracowników licznych fabryk tego słynącego z przemysłu meblowego rejonu.

Na ok. 13 tys. mkw. powierzchni najmu City Mall Kępno zaoferuje ok. 30 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych wraz z popularnym operatorem spożywczym. Dla klientów dostępne będą: komfortowy bezpłatny parking dla 400 samochodów, restauracja drive-thru oraz sąsiadująca z parkiem handlowym stacja benzynowa.

Projektowany park handlowy wzbogaci istniejącą ofertę handlową regionu o znane i popularne marki branż: spożywczej, modowej, rtv-agd, sportowej, drogeryjnej, usługowej, gastronomicznej, wyposażenia wnętrz i innych.

- Trwa komercjalizacja obiektu. Finalizowane są umowy najmu a ponad 80% powierzchni jest już rozdysponowane pomiędzy najemcami znanych sieci – mówi Ewa Ściubidło – Wiceprezes firmy Mallson Polska – spółki odpowiedzialnej za koncepcję komercyjną i wynajem obiektu.

City Mall Kępno projektuje Biuro Architektoniczne MFA. Inwestorem jest spółka L.I. Invest Company posiadająca w swoim portfolio liczne realizacje związane z budową nieruchomości o charakterze komercyjnym, takie jak: parki handlowe, centra magazynowo-logistyczne czy obiekty handlowo-usługowe oraz osiedla mieszkaniowe.

Ponadto L.I. Invest Company stanowi część spółki rodzinnej Lech-Pol Invest Company, która od 1989 r. zajmuje się produkcją komfortowych i designerskich mebli tapicerowanych eksportowanych m.in. do Francji, Niemczech oraz Szwajcarii.

Pekabex dostarcza rozwiązania w zakresie projektowania, produkcji i montażu konstrukcji obiektów w oparciu o technologię prefabrykacji elementów żelbetowych. Firma jest notowana na GPW od lipca 2015 roku. Grupa realizuje obiekty halowe, produkcyjne oraz mieszkaniowe i prowadzi projekty zarówno w Polsce, jak i za granicą - głównie na rynku skandynawskim i niemieckim.


Adres

ul. Złota 44/456, 00-120 Warszawa

Telefon

+48 22 620 46 00