Aktualności

14-05-2021

Galeria Sekunda w Jędrzejowie już otwarta!

 

Ponad 13 tys. mkw. powierzchni handlowej, blisko 40 sklepów najpopularniejszych sieci modowych, parking na 300 aut, a także stacja paliw, stacja kontroli pojazdów i profesjonalna myjnia Karcher - oto oferta Galerii Sekunda - jedynego takiego obiektu handlowego w Jędrzejowie. Tym samym, Sekunda staje się największą przestrzenią zakupowo – usługową w regionie i piątą co do wielkości galerią handlową w województwie świętokrzyskim.

Galeria Sekunda, której inwestorem jest spółka Quantum One została 13 maja 2021 oddana do użytku.

Nazwa, wystrój i koncepcja architektoniczna obiektu nawiązuje do charakterystycznego dla Jędrzejowa motywu – zegara. To właśnie tu znajduje się trzecie na świecie, pod względem bogactwa zbiorów, po Chicago i Oxfordzie - Muzeum Zegarów (Muzeum im. Rodziny Przypkowskich). Zbiory obejmują ponad 600 zegarów słonecznych oraz astronomicznych przyrządów pomiarowych.

Wśród najemców Sekundy znajdziemy większość najpopularniejszych sieci odzieżowych, obuwniczych czy usługowych takich jak: Sinsay, CCC, Martes Sport, Pepco, Jysk, Empik, Action, TEDi, KiK, Media Expert, Smyk, Rossmann, Vision Express, Kakadu, Big Star, Kaes, Yes, Inmedio czy Diverse. Część z nich, jak np. LIDL, wybrała Sekundę na swój debiut w regionie.

Obiekt zlokalizowany jest u zbiegu ulic Reymonta i Armii Krajowej, w pobliżu osiedli mieszkaniowych, dworca PKP i autobusowego oraz wielu instytucji publicznych.

W Galerii Sekunda znajdzie zatrudnienie ponad 200 osób. Skorzysta też budżet miasta. Około 1,2 mln rocznie zasili budżet Jędrzejowa z tytułu podatków od wynagrodzeń i podatku od nieruchomości.

- Przez ostatnie 18 miesięcy intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby w Jędrzejowie powstał regionalny obiekt handlowy z ofertą przyciągającą klientów, nie tylko z miasta, ale też z okolic oddalonych nawet o 30 czy 40 km. Analizy rynku pokazują, że w zasięgu oddziaływania centrum do 20 minut jazdy samochodem znajduje się ponad 100 tys. osób - mówi Ewa Ściubidło, Wiceprezes Mallson Polska, firmy odpowiedzialnej za wynajem powierzchni. - To duży potencjał lokalizacji, który dostrzegliśmy nie tylko my, ale również najemcy popularnych marek, niedostępnych nigdzie indziej w regionie.  Do galerii Sekunda pozyskaliśmy znane sieci, które otworzyły swoje pierwsze sklepy w Jędrzejowie m.in. lubiana sieć spożywcza Lidl, a także Jysk, Sinsay, Martes Sport, Kaes, sieć jubilerska Yes, Action, KiK, TEDi, Smyk, Vision Express, Kakadu, Big Star, Inmedio czy Empik. W Galerii przestrzeń znaleźli też lokalni przedsiębiorcy dodaje Ewa Ściubidło.

Za koncepcję komercyjną centrum i wynajęcie obiektu w 100% odpowiadała spółka Mallson Polska, generalnym wykonawcą była jędrzejowska firma Tigma-Bud, a koncepcja architektoniczna powstała w pracownia projektowej „AKA” Andrzej Krawczyk z Kazimierzy Wielkiej.


Adres

ul. Złota 44/456, 00-120 Warszawa

Telefon

+48 22 620 46 00