Aktualności

30-07-2019

We Wrocławiu powstanie centrum handlowe Centrum Stabłowicka!

 

Trwają przygotowania do realizacji nowego projektu obiektu handlowego we Wrocławiu -  Centrum Stabłowicka. To nowoczesny, kompleks handlowo-usługowy, który powstanie w północno-zachodniej części miasta przy ulicy Stabłowickiej.

Na powierzchni ok 10.000 m.kw. GLA znajdzie się market spozywczy znanej sieci dyskontowej oraz ok. 30 sklepów, punktów uslugowych i gastronomicznych. Planowany park handlowy wzbogaci istniejącą ofertę handlową tej dzielnicy o znane i popularne sieciowe marki branż: modowej, rtv-agd, drogeryjnej, usługowej, wyposażenia wnętrz i innych. W obiekcie ma również pojawić się klub fitness oraz różnorodna oferta gastronomiczna. Na terenie Centrum Stabłowicka uruchomione będą też obiekty kulturalne i oświatowe w tym przedszkole, złobek i szkoła na kilkaset dzieci. Przy obiekcie powstanie duża ilość wygodnych miejsc postojowych dla samochodów oraz rowerów. Unikalny klimat miejsca zakupów i spędzania wolnego czasu zapewni także wyjątkowa architektura – bazująca na ceglanych budynkach starej fabryki, na której powstaje Centrum Stabłowicka.

W pobliżu nieruchomości przebiegają strategiczne dla miasta i pobliskich miejscowości trasy komunikacyjne, takie jak: droga krajowa 94 (Wrocław - Środa Śląska) oraz Autostradowa Obwodnica Wrocławia. W bliskiej odległości od inwestycji znajduje się generujące spory ruch - dworzec kolejowy Pracze Odrzańskie oraz autobusowe trasy komunikacyjne łączące inwestycję z pobliskimi osiedlami.

W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości usytuowany jest Ośrodek Zdrowia Stabłowice. Dodatkowo na terenie dzielnicy znajduje się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Jest to najnowocześniejszy  szpital we Wrocławiu o łącznej powierzchni 50 tys. m2.

Stabłowice są jednym z najprężniej rozbudowujących się części Wrocławia. Nowi mieszkańcy okolicznych osiedli to przede wszystkim młode rodziny z dziećmi oraz młodzież w wieku szkolnym. Nieruchomość, na której planowana jest inwestycja, otoczona jest terenami, na których powstają liczne nowe inwestycje mieszkaniowe.

Według danych statystycznych liczba osób zamieszkujących same Stabłowice to ponad 17 tys. osób (zagęszczenie: ok. 2200 osób na 1 km2 powierzchni). Osoby w wieku produkcyjnym stanowią ponad 60% populacji osiedla. Biorąc pod uwagę ilość rozpoczętych i planowanych inwestycji mieszkaniowych w przeciągu kilku najblliższych lat prognozuje się wysoki wzrost ilości mieszkańców dzielnicy Stabłowice do ponad 30.000 mieszkańców a już teraz w zasięgu oddziaływania inwestycji mieszka około 55 tys. mieszkańców.

Otwarcie obiektu zaplanowane jest na koniec 2020 r.

Za koncepcję komercyjną oraz wynajem Centrum Stabłowicka odpowiada firma Mallson Polska.


Adres

ul. Złota 44/456, 00-120 Warszawa

Telefon

+48 22 620 46 00