Aktualności

10-05-2019

Mallson Polska: doceniamy długofalowe relacje z najemcami

 

Mallson Polska skutecznie przygotowuje strategie komercjalizacji doradzając w wynajmie galerii i parków handlowych. Z szerokiego portfolio obiektów spółka realizuje aktualnie kilkadziesiąt projektów a m.in. Galerię Wiślankę w Żorach czy Centrum Handlowe Sekunda w Jędrzejowie.

- Od ponad 10 lat tworzymy koncepcje projektów handlowych i strategie komercjalizacji. Dokonujemy oceny potencjału lokalizacji i zasadności ekonomicznej. Wspomagamy deweloperów przez cały proces realizacji projektu, aby powstał produkt dopasowany do wymagań rynku. W początkowym stadium projektu nasza strategia komercjalizacji opiera się na potwierdzeniu kluczowych najemców gwarantujących mocną pozycję obiektu w mieście. Współpracujemy z grupą stałych sieciowych najemców, z którymi mamy od lat wypracowane relacje, którzy nam zaufali i chętnie się rozwijają w obiektach przez nas realizowanych – mówi Ewa Ściubidło, wiceprezes Mallson Polska.

Mallson komercjalizuje Galerię Wiślankę w Żorach. Czym się wyróżni ta galeria na tle innych obiektów?

Żory są ponad 60-tysięcznum miastem o bardzo dobrych wskaźnikach rozwoju z bardzo niskim wskaźnikiem bezrobocia - znacznie poniżej średniej i sporo poniżej średniej dla województwa - a wciąż bez galerii handlowej. Oferta rekreacyjno-turystyczna miasta jest bogata, m.in. obok bardzo popularnego Westernowego Parku Rozrywki Twinpigs, Parku Wodnego Aquarion - Żory proponują również Muzeum Ognia przyciągając klientów z całego regionu. Galeria Wiślanka - jedyne w tym mieście centrum handlowo-rozrywkowe, kompleksowo dopełni część rekreacyjno-rozrywkową miasta. Centrum zostanie otwarte w II połowie 2020 roku. Na powierzchni ok. 20 tys. mkw. GLA znajdzie się około 80 sklepów najpopularniejszych marek, punktów usługowych i gastronomicznych oraz popularny dyskont spożywczy Lidl. Obiekt będzie posiadał parking na 600 miejsc. Ze względu na duże zainteresowanie projektem w międzyczasie Galeria Wiślanka została przeprojektowana i znacznie powiększona do obecnych rozmiarów. W kompleksie powstanie długo wyczekiwane pierwsze w mieście wielosalowe kino wg najnowszego konceptu sieci Helios, galeria wzbogacona zostanie również o dodatkową powierzchnią przeznaczoną na rozrywkę i rekreację. Klienci będą mogli skorzystać z oferty modowej, wygodnego parkingu, stref wypoczynku, a także różnorodnej oferty gastronomicznej.

Jakie udogodnienia dla rodzin zaoferuje Galeria Wiślanka?

Będzie to pierwsza nowej generacji galeria handlowa w mieście, przyjazna rodzinom, oferująca udogodnienia dla rodzin z dziećmi takie jak: strefa dziecięca w części food court (umeblowanie, zabawki, mikrofalówka do podgrzewania produktów dedykowanych dzieciom), bujaki, siedziska dziecięce na wyspach wypoczynkowych w pasażu a w części sanitarnej pomieszczenia spełniające funkcję baby care (pomieszczenia będą wyposażone w przewijak, umywalkę, umywalkę dla dziecka, wc dla dziecka czy fotel dla matek karmiących piersią). Zostanie uruchomiony dla najmłodszych klientów profesjonalny plac zabaw oraz dodatkowo na pasażu znajdzie się wydzielona i bezpieczna strefa kids play, która umili czas najmłodszym i będzie sprzyjała tworzeniu miłej atmosfery zakupowej. Oprócz strefy rozrywkowej z profesjonalnym multiplexem kinowym planowana jest wygodna, nowoczesna strefa fitness – mówi Ewa Ściubidło, Wiceprezes Mallson Polska.

Galeria Wiślanka powstaje w wyjątkowej lokalizacji: przy głównym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 935 i drogi krajowej nr 81 z dużym natężeniem ruchu, prowadzącej z Katowic w Beskidy, potocznie zwaną „Wiślanką”. Doskonała lokalizacja inwestycji zapewni klientom z całego regionu szybki dojazd do obiektu. Atrakcyjność handlową terenu zwiększą oferty pobliskiej strefy handlowej hipermarketu Auchan, marketu DYI Leroy Merlin, sieci sportowej Decathlon oraz restauracji Mc Donald’s i KFC. Obiekt pod koniec 2018 roku uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę, niebawem rozpoczynamy budowę – dodaje.

Jędrzejów zyska nowe centrum handlowe Sekunda. To kolejna inwestycja, która wzbogaciła Wasze porfolio.

Centrum handlowe Sekunda będzie pierwszą i jedyną w mieście inwestycją, która zapewni mieszkańcom Jędrzejowa i okolic nowoczesną przestrzeń handlowo-usługową z wygodnymi parkingami. Inwestycja o powierzchni 13 tys. mkw. GLA zaoferuje około 40 sklepów oraz parking na ponad 300 miejsc. Otwarcie zaplanowano na I połowę 2021 roku. Planujemy najemców wszystkich popularnych branż m.in. sportowej, modowej, obuwniczej, drogeryjnej, RTV/AGD, gastronomicznej a także liczącego się na rynku operatora spożywczego. W strefie jej zasięgu znajdzie się ponad 100 tys. potencjalnych klientów. Kompleks handlowo-usługowy został podzielony na galerię i park handlowy. Centrum znajduje się w pobliżu osiedli mieszkaniowych, parku miejskiego, stadionu Klubu Sportowego Naprzód Jędrzejów i dworca PKS. Ponadto dodatkowym atutem projektu jest bliskie sąsiedztwo stacji paliw, myjni samochodowej oraz stacji kontroli pojazdów mechanicznych - mówi Ewa Ściubidło, Wiceprezes Mallson Polska.

Ewa Ściubidło - Wiceprezes Mallson Polska

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w komercjalizacji galerii i parków handlowych oraz centrów outletowych. Jest odpowiedzialna za zarządzanie działem najmu i odpowiada za proces doradztwa i komercjalizacji obiektów będących w portfolio Mallson Polska, m.in. Galeria Wiślanka w Żorach; Galeria zintegrowana z PKP i PKS Wałbrzych Centrum; Parki handlowe Multibox, w tym m.in.: Głogów, Płońsk, Trzcianka, Szamotuły; Park Handlowy Wieluń; Park Handlowy Trio w Oświęcimiu; Park Handlowy Chełm i Zawiercie; Color Park w Nowym Targu oraz rekomercjalizacje istniejących obiektów i pozyskiwanie nowych projektów dla Spółki. Posiada licencje zawodowe Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami oraz Zarządcy Nieruchomościami.


Adres

ul. Złota 44/456, 00-120 Warszawa

Telefon

+48 22 620 46 00